07.03.2020 00:34 │Günc.: 07.03.2020 00:34

Emre Erçil

Türk sinema ve dizi oyuncusu. Emre Erçil, 1971 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. 2011 yılında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış, daha sonra İçerde, Ulan İstanbul, Milat ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde rol almıştır.

2010’da Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi isimli dizide Bahri karakterini canlandırdı. Dizi, Ankara’da cinayet büroda çalışan başarılı bir ekibin yaşadıklarını ve çözmeye çalıştıkları vakaları anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal ve Seda Bakan yer aldı. Emre Ercil daha sonra ise Milat isimli dizide Rafael Sami karakterini canlandırdı. Dizi, Milli İstihbarat Teşkilatı’nda yaşanılan olayları ve gizlenen gerçekleri anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Ufuk Bayraktar, Ahmet Uğurlu, Burç Kümbetlioğlu ve Yasemin Öztürk yer aldı.

Genç oyuncu daha sonra ise Ulan İstanbul isimli dizide yer aldı. Dizi, kendi yöntemleriyle adaleti sağlamaya çalışan bir ekibin yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun ve Caner Özyurtlu yer aldı. Emre Erçil ardından herkesin merakla beklediği Muhteşem Yüzyıl Kösem isimli dizide Reyhan Ağa karakterini canlandırdı. Dizi, Osmanlı Devleti’nin bir döneminde damgasını vuran Kösem Sultan ve harem entrikalarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Hülya Avşar, Ekin Koç, Beren Saat, Mete Horozoğlu, Erkan Kolçak Köstendil, Mehmet Kurtuluş ve pek çok başarılı oyuncu yer aldı.

Oynadığı diziler:

İçimdeki Fırtına (2017)
Nerdesin Birader? (2017)
İçerde (2016)
Muhteşem Yüzyıl: Kösem (2015)
Milat (2015)
Ulan İstanbul (2014)
Diriliş: Ertuğrul (2017-2019)
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (2010-2012)

Yorumların Devamı...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Eklenenler