08.10.2018 16:55 │Günc.: 18.10.2019 14:50

Çorapları dizin üstünde tutmaya yarayan lastikli bağ. Erotizmde sıkça kullanılan bir fantezi ürünü.

Fransızcadaki "jarretière" kelimesinden dilimize geçmiştir.

Jartiyer nasıl giyilir?

Jartiyerde, stripe adı verilen parça jartiyerin boyunu dilediğimiz gibi ayarlamanızı sağlar. Stripeların ucunda bulunan klipsler ise jartiyerin çoraba tutturulmasına yardımcı olur.

Stripe’lar ikisi önde ikisi de yanlarda olmak üzere genelde dört tanedir. Jartiyerinizi giyerken öndeki stripe’ları kendi hizasında çorabınıza tutturun. Diğerlerini ise çorabınızın yan tarafına tutturun. Buna dikkat etmezseniz, jartiyerinizin arka stripeları arkanızda kalır ve oturduğunuz zaman aşırı gerilmeden dolayı çorabınızdan ayrılabilir.

Jartiyerinizi giydikten sonra stripeları çoraplara tutturmakta zorluk çekmek istemiyorsanız jartiyerinizi giymeden klipslerini çoraplarınıza tutturun. Yani önce çoraplarınızı giyin, ardından jartiyerinizi giymeden klipslerini çorabınıza tutturun ve daha sonra ayağa kalkarak jartiyerinizi belinize bağlayın.

Gelinliklerde jartiyer kullanımı

Gelinliklerde jartiyer kullanımının en önemli nedenlerinden biri tabi ki cinsel çekiciliği arttırmak. Ama daha önemli bir neden daha var. Düğün günü gelinlere maksimum rahatlık sağlamak.

Düğün günü Gelinin yoğun temposundan dolayı terlemesi artacaktır. Gelinliğin altındaki külotlu çorap sentetik yapısı ile vücut ısısının yükselmesine neden olacaktır. Aynı zamanda bacakların ve bacak arasının hava almasını engelleyerek ıslaklığa ve kötü kokuya da yol açabilir. Bunu engellemenin en kolay yolu jartiyer giymektir.

Jartiyer hem vücut ısısının dengede kalmasına yardımcı olur, hem de kat kat gelinlik kumaşlarının ve tarlatanın altında vücudun hava almasını sağlayarak gelinleri rahatlatır.

Jartiyer kelimesinin ingilizcesi

n. garter, suspenders, suspender belt
Köken: Fransızca

 

Yorumların Devamı...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Eklenenler