04.08.2019 17:35 │Günc.: 26.08.2019 10:56
Müzisyen, Şarkıcı, Sosyal Medya Fenomeni
Doğum: 09.02.2001 Ankara

Murat Ekşioğlu 09 Şubat 2001 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.75 cm’dir. Ortaokul mezunudur. Günümüzde Lise’de eğitim hayatına devam etmektedir. Özellikle 2016 yılında Kalpten Gelen Şarkılar isimli albümünde Aşk Acıtıyor isimli şarkısı ile ciddi bir çıkış yakalamıştır.

Güçlü ve esnek vokali olmasının yanı sıra göz alıcı sahne performansı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Arka arkaya yayınladığı Aşk Acıtıyor, There’s Something More single’ı, Cheap Thrills ve Nasıl Öğrendin Unutmayı gibi daha birçok cover çalışmaları ile büyük beğeni kazanmış, Dijital platformlarda listelerin başlarında yer almıştır.

2015 senesine ait olan ses kayıtları ve ilk stüdyo albümü There’s Something More isimli single çalışması’nı 2018 yılında hayranları ile buluşturmuştur.

Kendi beste ve cover kayıtlarının resmi web sayfasının yanı sıra, sosyal medya hesaplarında ve konserlerinde paylaşarak ismini duyuran Murat Ekşioğlu, yeni çıkacak olan albüm ve single çalışmasını hayranları ile buluşturmaya hazırlanmaktadır.

Henüz ilköğretim döneminde iken sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlar yapmaya başlayan Murat Ekşioğlu, İnsanları eğlendirmeyi, mutlu etmeyi amaçladığını, şarkı söylerken kendisi olduğunu, ilerleyen dönemlerde kendisini daha da geliştirmek istediğini belirtmiştir.

İlk video klibi Aşk Acıtıyor, iyi bir dinlenme sayısına ulaşmıştır. Kendisine ait youtube vevo kanalı açmış ve istekleri oradan yayınlamak istemektedir. 

Başlangıçta sosyal medyada fenomeni olan Murat Ekşioğlu’nun Instagram, musical.ly yeni adıyla TikTok, Snapchat vb. gibi diğer sosyal medya platformlarında da binlerce takipçisi bulunmaktadır. Murat Ekşioğlu, sosyal medya mecralarına henüz ilköğretim yıllarında üye olup yaptığı paylaşımlar ile kısa zamanda binlerce takipçiye ulaşmıştır.

Murat Ekşioğlu, sosyal medyadaki hızlı yükselişini kendi sözleri ile şu şekilde anlatıyor; ‘’İnsanları eğlendirmeyi, mutlu etmeyi amaçlıyorum, şarkı söylerken sadece kendim oluyorum. Sesimi geliştirmeye hâlâ çalışıyorum ve ilk video klibim “Aşk Acıtıyor” büyük oranda izlendi ve beğenildi. Fakat YouTube Kanalımız hacklendiği için Aşk Acıtıyor Klibimiz Şu anda YouTube Platformunda mevcut değil. Kendime bir YouTube müzik kanalı açtım ve istek şarkılarınızı ve kendi beste kayıtlarımı yayınlamak istiyorum. şarkılarımda dediğim gibi kendim olduğum için. Bu yüzden insanlar beni seviyor ve takip ediyorlar.’’

Murat Ekşioğlu’nu diğer sosyal medya fenomenlerinden ayıran en dikkat çeken özelliği ise paylaştığı içeriklerin etkileşim oranlarının ortalamanın üzerinde olmasıymış. Yüz binlerce takipçisi olan fenomenlerin etkileşimleri belirli bir seviyeyi geçmezken Murat Ekşioğlu’nun bazı paylaşımları binlerce beğeni ve yorum alıyor. Bu da Murat Ekşioğlu’nun takipçilerinin kendisine olan ilgisini ve yaptığı çalışmalarının beğenildiğini göstermektedir.

Murat Ekşioğlu anne ve baba tarafından aslen Ankara’lıdır.

Diskografisi

♫ Murat Ekşioğlu - Sen Olsan Bari - Cover (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Show The World - Single (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Bir Melek Vardı - Cover (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - What's My Mind - Single (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Deniz Üstü Köpürür - Single (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - There's Something More - Single (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Gelevera Deresi - Cover (2017)
♫ Murat Ekşioğlu - Aşk Acıtıyor - Single (2016)
♫ Murat Ekşioğlu - Mutlu Sonsuz - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Nasıl Öğrendin Unutmayı - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Cheap Thrill's - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Gündüz Gece - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Hiç Sevmedim - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Yalnız Çiçek - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu ft. Semih Sağlamel - Yalan - Cover (2018)

Kaynaklar :

Yorumların Devamı...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Eklenenler