Arslan Bulut Kimdir?

Arslan Bulut Kimdir?
07.03.2020 00.27

Arslan Bulut

Türk gazeteci ve yazar. Arslan Bulut, 1959 yılında Trabzon ili Maçka ilçesi Ocaklı köyünde doğan Arslan Bulut, ilk, orta ve lise öğrenimini, babasının memuriyeti dolayısıyla İstanbul, Erzurum ve Antakya’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdiği 1979 yılında gazeteciliğe başladı.

Öğrenim süresi olan 4 yıl boyunca Son Havadis gazetesi gece yazı işleri müdürü olarak çalışan Bulut, avukatlık stajını tamamladıktan sonra da gazeteciliğe devam etti. Vatani görevini askeri hakim olarak yapan Bulut, Tercüman gazetesinde yazı işleri müdürü oldu, Kıbrıs gazetesinin kuruluş yılında Lefkoşe’de bulundu, dönüşte Tercüman gazetesinde görevine devam etti.

Ortadoğu gazetesinde yayın koordinatörlüğü ve genel yayın yönetmenliği, Akşam gazetesinde yayın danışmanlığı, Sağduyu gazetesinde yayın yönetmenliği, Kurultay gazetesinde yayın koordinatörlüğü ve yayın danışmanlığı, Yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapan Bulut, günlük yazılarına ve araştırmalarına Tercüman’ da başladı ve diğer gazetelerde de bu çalışmalarını sürdürdü.

Bulut, 1989 yılında Basın Yayın Genel Müdürlüğü’nün basın bursu ile ABD’ye gitti. Türk Cumhuriyetleri ve Rusya Federasyonu’nda uzun süreli gezilere katıldı ve gezi yazıları kaleme aldı. 1993 yılında yayınlanan “Türklüğün Yeni Dünya Düzeni” kitabı milliyetçi çevrelerde büyük ilgi ile karşılandı.

Türkiye merkezli bir bölgesel ve süper güç oluşturulabileceğini savunan ve bunun temel ilkelerini ortaya koyan Bulut, bu çerçevede Türkiye, Almanya ve Avusturya’nın çeşitli kentlerinde 150’den fazla konferans verdi. Kitabında ekonominin ve devletin yeniden yapılanması konusunda önerilerine ve tezlerine yer veren Bulut, Türk-Amerikan ilişkilerini inceleyerek başladığı araştırmalarına, Alevilik, Nüfus Planlaması, Milliyetçilik, MHP, Gladio, Küreselleşme gibi konularda devam etti.

ESERLERİ:

 • Atatürk’ün Yol Haritası, BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Yayın Yılı: 2006

 • Atatürk Modeli mi? Hitler Modeli mi?, BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Yayın Yılı: 2006

 • Bir Millet Uyanıyor! 5/Küresel Haçlı Seferi, BİLGİ YAYINEVİ, Yayın Yılı: 2005

 • Çift Başlı Yılan, BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Yayın Yılı: 2006

 • Güneş Ülkesi/Türk’lüğün Yeni Dünya Düzeni, BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Yayın Yılı: 2006

 • Türkçü-Devrimci Diyaloğu, KAYNAK YAYINLARI.

 • Bizim Köyün Eşekleri, BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Son Baskı Yılı: 2010

 • Türk’ün Şifreleri (Cep Boy), BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Son Baskı Yılı: 2010

 • İslam’ın Truvası, BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Son Baskı Yılı: 2010

 • Açılımın Şifreleri, BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Yayın Yılı: 2010

 • Gizli Ermeniler, BİLGEOĞUZ BASIM YAYIN, Yayın Yılı: 2010

Son Güncelleme: 07.03.2020 00:27
Arslan bulut  Arslan bulut  Kim  Arslan bulut hayatı  Eserleri   

YORUMLAR