Kemalettin Aydın Kimdir?

Kemalettin  Aydın Kimdir?
12.11.2019 21.35

10 Mayıs 1962'de Gümüşhane Torul'da doğdu. Baba adı Süleyman, anne adı Cemile'dir.

Tıp Doktoru, İktisatçı ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İhtisasını Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında tamamladı. 2003'te doçent, 2018’de profesörlük unvanı aldı. Aynı zamanda İktisat Fakültesini bitirdi.

Tıp Eğitimi AD Kurul Üyeliği yaptı. TÜBİTAK, Sağlık Bakanlığı ve AB ortak projelerinde danışman üye ve araştırmacı olarak çalıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Üyeliği, Enfeksiyon Hastalıklarından Korunma ve Savaşım Derneği Başkanlığı görevlerini yürüttü. Gümüşhane'yi ilgilendiren birçok STK?da başkanlık ve başkan yardımcılığı yaptı. Sağlık Yönetimi üzerine kitap ve kitap bölümü yazdı. Kongre ve sempozyum yöneticiliği yaptı.

23, 24 ve 25. Dönemde Gümüşhane Milletvekili seçildi. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekilliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Tüm Partiler Nüfus ve Kalkınma Grubu Üyeliği, Kanser Hastalığı Konusunun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu Başkanlığı, Türkiye - Finlandiya Dostluk Grubu Başkanlığı, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi Üyeliği görevlerinde bulundu. AK PARTİ Genel Merkez AR-GE ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Halen AK PARTİ Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Aydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynaklar:

  • Ak Parti  (www.akparti.org.tr)  

Son Güncelleme: 12.11.2019 21:35
Kemalettin aydın hayatı  Kemalettin aydın biyografisi  Kemalettin aydın hakkında  Akparti 

YORUMLAR