Mahmut Tanal Kimdir?

Mahmut Tanal Kimdir?
05.11.2019 14.21

Milletvekili, siyasetçi, avukat. Mahmut Tanal 1961 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde dünyaya geldi. Annesi Kezban Tanal, Babası Mustafa Tanal’dır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Barosuna kayıtlı avukat, TBB Delegelik görevini ifa etti. Serbest avukat olarak çalıştı. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği, Türk Hukuk Kurumu Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği üyeliklerinde bulundu.

Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde Siyaset Okulu Programı’ndan sertifika aldıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nin Ceza Mahkemesi Hukukunda İletişimin Denetlenmesi ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte düzenlediği Türk Avukatlarının Aşamalı Eğitimi Programına katıldı.

24, 25. 26. ve 27. Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili seçildi. Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Üyeliği ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Orta düzeyde Almanca bilen Tanal, bekâr ve 2 çocuk babasıdır.

Son Güncelleme: 05.11.2019 14:21
Mahmut tanal  Siyasetçi  Avukat  İstanbul  Cumhuriyet halk  Mahmut tanal  Kim  Mahmut tanal hayatı   

YORUMLAR