Metin Yavuz Kimdir?

Metin Yavuz Kimdir?
28.10.2019 14.51

1969 Söke doğumlu. İlköğretim ve lise eğitimini Söke'de aldı. Adnan Menderes Üniversitesi Yerel Yönetimler mezunu. Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümünde öğrenimine devam etmekte.

Söke uzun çarşıda esnaf olan babası Abdullah Yavuz'a ait Yavuz Kuyumculuk da çalışmaya başlayarak, ticari hayatına resmi olarak giriş yaptı. 2000 yılında Mimar Otomotiv ve Mimar Sigorta şirketlerini kurarak, Renault ve DACİA Markalarının Aydın, Söke ve Kuşadası bölge yetkili satıcı ve servisi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2012 yılında Söke'de hizmet vermeye başlayan Özel EGEMED Hastanesi'ni kurmuş ve sağlık sektöründe bölgenin en büyük tam donanımlı özel hastanesini hayata geçirmiştir.

Didim, Kuşadası, Aydın ve İzmir'de de EGEMED Hastanelerini hayata geçirerek bölge de vatandaşlara sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedirler. John DEERE Söke yetkili satıcısı ve servisi olan SÖTEK ile KARYA İnşaatta Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.1992 yılında Anavatan Partisi Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı ile başlayarak dönem içerisinde partinin değişik kademelerinde aktif görev yaptı. Söke Genç İş Adamları Derneği Kurucu Yön. Kur. Üyeliği ve bir dönem başkanlığında bulundu. Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan vekilliğinde 6 yıl görev yaptı. 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde AK PARTİ Söke Belediye Başkan Adayı oldu. Söke'nin değişik dernek ve vakıflarında görev alarak destek verdi.

Mimar Saadet Yavuz ile evli ve iki çocuk babası.

Kaynaklar:

  • Ak Parti  (www.akparti.org.tr)  

Son Güncelleme: 28.10.2019 14:51
Metin yavuz hayatı  Metin yavuz biyografisi  Metin yavuz hakkında  Akparti 

YORUMLAR