Yakup Yavru kimdir?

Yakup Yavru kimdir?
Öğretmen, Oyuncu
Doğum: 1 Mart 1952 Amasya
Ölüm: 25 Eylül 2018 Adana
26.09.2018 00.37

Yakup Yavru, (d. 1 Mart 1952; Yavru, Amasya), Türk oyuncu. Öğretmen Okulu bitiren Yakup Yavru, vazifesi gereği birçok şehirde görev yapmıştır. Öğrencilik yıllarında da tiyatro ile ilgilenmiş olan Yavru, sinema ve televizyon dünyasına başarılı projeleri ile adım atmıştır.

Öğretmenlik yaptığı dönemde tiyatro ile de ilgilenmeye başlayan Yakup Yavru, “Bana Sevgiyi Anlat” isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. “Böyle Mi Olacaktı?”, “İkinci Bahar”, “Marziye”, “Unutabilsem”, “En Son Babalar Duyar”, “Kınalı Kar”, “Mihriban”, “Geniş Aile”, “Papatyam” gibi televizyon yapımlarında yer alan Yavru birçok reklam filminde de yer aldı.

Yakup Yavru ayrıca; “Babam ve Oğlum”, “Kutsal Damacana”, “Recep İvedik”, “Destere”. “Ceberrut”, “Baş Belası”, “Benzersiz”, “Aşka Geldik”, “Kiraz Mevsimi” gibi filmlerde de rol aldı.

25'nci Uluslararası Adana Film Festivali’nde Emek Ödülü almak üzere davet edilen ünlü oyuncu Yakup Yavru 66 yaşında iken 25.09.2018 günü sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yavru için, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda cenaze töreni düzenlendi.

Son Güncelleme: 16.10.2019 23:05
Bana sevgiyi anlat  Mihriban  Geniş aile  Yakup yavru biyografi  Yakup yavru hayatı 

YORUMLAR