Ahmet Musaoğlu Kimdir?

A- | A+
Ahmet Musaoğlu Kimdir?

Araştırmacı-yazar. 1950, Trabzon doğumlu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Bölümünden mezun oldu. Ankara'da Maden Tetkik ve Araştırma Enstitüsünde çalıştı. Daha sonra bu kurumun Trabzon Bölge Müdürlüğünde görev aldı. Çeşitli projeleri Kamp (Proje) Şefi olarak gerçekleştirdikten sonra aynı kurumda Maden Hakları ve Ruhsat Servis Şefliği ve Araştırma Plan Koordinasyon Başmühendisliği görevlerini yürüttü. 1998 yılında bu görevinden istfa etti ve 2002 yılında emekliye ayrıldı.

Yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yayımladı. Trabzon'da çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev aldı. “Bilimsel yaratılışçılık” adını verdiği araştırma konularını, yerel bölgesel yayın yapan televizyon kuruluşlarında kendisinin hazırlayıp sunduğu programlarda anlattı.

ESERLERİ:

Tarihsel Bir Gerçek: Nuh (a.s.) Tufanı (1998), İnsanoğluna Biçilen Yazgı: Uygarlığın Tarihi, Yaratılışın Altı Günü (2002), Kıyamet (2004).

KAYNAK: Ahmet Musaoğlu / Yaratılışın Altı Günü (2002), İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2. bas., 2009).

Araştırmacı  yazar 

YORUMLAR

Bunlar da İlginizi Çekebilir